POPOV WINERY, GEWURZTRAMINER VRSHNIK 2021, 0.75L

820 ден

Категории: ,

Овој 100% Траминец има жолта боја којашто потсeтува на ароми на мед, надополнети со типична арома на лиша и слатка роза. Вкусот е полн со интезивност во устата со долготрајна завршница.

Начин на служење: na 6°C со Азиска храна, морски плодови, меко кравјо сирење и суви овошја, печен зеленчук со природна сладост.

Алкохол: 14.6%

 

Дополнителни Информации

% алкохол:

Македонски винарии:

Регион:

Сорта:

Берба:
Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “POPOV WINERY, GEWURZTRAMINER VRSHNIK 2021, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *