POPOV WINERY, PINOT GRIS VRSNIK 2021, 0.75L

620 ден

SKU: ПОПОВ СИВ ПИНО Категории: ,

Ова 100% Пино Грижо има жолто – зеленикава боја со бакарна нијанса. Има овошни ароми на цитрус и маракуја.
Вкусот е нежен, минерален и зачинет.

Предлог за сервирање: Разладено на 10-12°C со бело месо како пилешко или телешко месо со кремасти сосови (особено со печурки) и свежи тестенини, побогата риба како монкфиш и лосос, раковини.

Алкохол: 14%

Дополнителни Информации

% алкохол:

Македонски винарии:

Регион:

Сорта:

Берба:
Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “POPOV WINERY, PINOT GRIS VRSNIK 2021, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *