POPOV WINERY, VRANEC CABERNET RESERVE 2018, 0.75L

860 ден

SKU: ПОПОВ БР.КАБ.РЕЗ Категории: , ,

Овој половично Вранец половично Каберне Совињон блед има темна рубин боја со виолетови нијанси. Мирисот открива овошни ароми на капина, црна слива и цреша. Вкусот е со пријатни ароми на џем од зрело овошје надополнети со пријатен чоколаден мирис. 24 месечното зреење доведува до моќно изразени танини и долг послевкус.

Начин на сервирање: На 16-18C со зачинета јагнешка чорба, стек на скара, печено говедско месо,
Алкохол:  12,5%

Дополнителни Информации

% алкохол:

Македонски винарии:

Регион:

Сорта:

,

Берба:

Достапни волумени:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “POPOV WINERY, VRANEC CABERNET RESERVE 2018, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *