PUKLAVEC WINERY, CABERNET SAUVIGNON INSTINCT SUPER PREMIUM, 0.75L

590 ден

Out of stock

SKU: 3830001602357 Категории: ,

Суво црвено вино е со темна боја на рубинот е резултат на 18-месечено зреење во буриња од Француски и Американски даб. Мирисот е интензивен и сложен со овошен и пикантен карактер. Во устата се развива богат вкус во кои преовладуваат ароми на темни бобинки, темна чоколади и нане. Танините се меки и елегантно заокружени.

Уживајте со: говедски стек, зрело сирење или темно чоколадо.
Температура на сервирање: 15-18°C.
Процес на производство: селективна берба, долга мацерација, ферментација во буриња од нерѓосувачки челик, 18-месечно созревање во француски буриња и Американски даб.

Дополнителни Информации

Тежина 0,75 kg
Достапни волумени:

Земја:
Странски Винарии:
Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PUKLAVEC WINERY, CABERNET SAUVIGNON INSTINCT SUPER PREMIUM, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *