PUKLAVEC WINERY, ESTATE SELECTION BRUT NATURE, 0.75L

650 ден

Out of stock

Пенливото вино Brut Nature се произведува по класичен метод од сортите Шардоне и Пино Ноар. Ова целосно суво пенливо вино со нежна златно жолта боја носи исклучителна свежина во комбинација со елегантни и фини меурчиња. Внатре во неа откриваме ароми на зрело јаболко и на крајот благ вкус на свежа лебна кора, што е резултат на 36-месечно созревање на квасецот. Совршен аперитив!

 

 

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:
Странски Винарии:
Сорта:

,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PUKLAVEC WINERY, ESTATE SELECTION BRUT NATURE, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *