PUKLAVEC WINERY, FURMINT 7 NUMBERS. 0.75L

620 ден

SKU: 3830001608908 Категории: ,

Ова вино од сортата Furmint е вино со полно тело koe е прекрасно цветнo и ароматичнo, но сепак има а богата текстура која не е премногу интензивна. Тоа има убав, комплексен вкус, кој дава препознатлив сортни ароми на бели цветови, билни ноти, цитрус и зачини.

Уживајте со: Свежата киселост го прави ова вино исклучително добро избалансирано вино што оди совршено со бело месо, свинско, салати од тестенини, морска храна и козјо сирење. Температура на сервирање: 10 – 15 °C. Најдобро е да се пие младо

Дополнителни Информации

Тежина 0.75 kg
Достапни волумени:

Странски Винарии:
Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PUKLAVEC WINERY, FURMINT 7 NUMBERS. 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *