RARE CHAMPAGNE, MILLESIME 2006, 0.75L

11.760 ден

Категории: ,

ИНТЕРНАЦИОНАЛНО ПРИЗНАЕН И ПОВЕЌКРАТНО НАГРАДУВАН ВКУС
Rare Millesime 2006 се накити со златен медал и 97 бодови на престижното “International Wine Challenge 2019”.
70% Chardonnay, 30% Pinot Noir

ТЕЛО НА ШАМПАЊОТ
БОЈА Сведок на годината исполнета со сонце, Rare Millesime 2006 трепери со раскошни жолто-зелени нијанси и деликатни, динамични меурчиња кои блескаат во оваа брилијантност.
МИРИС: Медови и ориентални мирисни ноти, крцкаво манго, какао, кафе, тропско овошје. Мирисот на чај од јасмин ја карактеризира минералноста која постепено се развива во ароми на сушена кајсија, ванила, киви и интензивни зачинети ноти..
ПАЛЕТА: Исклучитечно долгиот финиш на мока и какао ја потврдува фината минералност на шампањот. Нотите на суви кајсии, слатки зачини, лимета, меден колачи кои создаваат топол и богат вкус.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Земја:

Регион:

Сорта:

,

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RARE CHAMPAGNE, MILLESIME 2006, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *