RIEDEL, BAR SINGLE MALT VINUM GLASS

1.420 ден

ДВЕ ЧАШИ ВО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА ПАКУВАЊЕ

3 in stock

SKU: 9006206513727 Категории: ,

Single Malt Whisky чашата е совршенa за да се потенцира елегантната кремавост на најремонимираното виски. Оваа чаша е дизајнирана како резултат на серија работилници во 1992 година. Конечниот производ има издолжена трнеста форма на пресечено стебло и вклучува мала, малку нанадвор издадена усна која ја истакнува сладоста. Овој пакет содржи две чаши. Машински е произведена и безбедна е за машинско миење.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, BAR SINGLE MALT VINUM GLASS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *