RIEDEL, DECANTER WINEWINGS

9.100 ден

ДЕКАНТЕР ВО ПОСЕБНО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

Out of stock

SKU: 9006206321025 Категории: ,

Декантерот RIEDEL Winewings претставува разнобојна и елегантна интерпретација на  RIEDEL’s Swan decanter, како додаток на серијата стаклени производи Winewings.

Најпрво дизајниран во 2008-ма година, впечатливите издолжени облини на декантерот Swan го прават неверојатно парче, со грациозност на убава птица. Виното нежно се преточува низ големиот отвор, потоа се излева од неговиот извонреден врат – доволно долг за да постигне до кој било гостин на трпезата! Новата интерпретација на овој декантер, на иста висина како претходниот, но со потенок дизајн, сега исто така вклучува и вдлабната рачка за полесно сипување.

Ова парче се одликува со лента со виолетова боја на лаванда низ дизајнот, постигната со доближување на прачка од виолетов кристал на стопеното стакло пред да се формира декантерот.

Овој пакет содржи едно парче.
Производот е рачно изработен. Ве замолуваме да го миете само рачно.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, DECANTER WINEWINGS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *