RIEDEL BLACK TIE DECANTER

17.850 ден

ДЕКАНТЕР ВО ПОСЕБНО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

3 in stock

SKU: 9006206311439 Категории: ,

Класичен, заоблен, и веројатно суштински за уживање на виното, Black Tie декантерот на Ридел прави декантирањето да биде уживање од сипувањето во него до излевањето во чашата. Black Tie декантерот е изработен со слободно издувување од страна на мајсторите за дување на стакло без помош на калап, што го прави секој дизајн за нијанса поуникатен.

Име: Black Tie
Број: 4100/23
Година: 2009
Висина: 420 mm, 16-1/2″
Волумен: 1955 ccm, 69 oz

Дополнителни Информации

Type:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL BLACK TIE DECANTER”

Your email address will not be published. Required fields are marked *