RIEDEL BLACK TIE AMADEO DECANTER

12.350 ден

ДЕКАНТЕР ВО ПОСЕБНО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

4 in stock

SKU: 9006206311408 Категории: ,

Овој рачно изработен декантер ја има истата елегантна форма која ја има харфата. Дизајнот на Амадео кој е налик на скулптура е доволен за тој да се нарече вистинско уметничко дело и да стане фаворит кај секој вински експерт. Секое парче е уникатно, рачно изработено со издувување на кристално стакло и со црна линија. RIEDEL со цело срце верува дека сите вина – млади и стари, црвени, бели или пенливи – можат да се подобрат со декантирање.

Име: Black Tie Amadeo
Број: 4100/83
Година: 2009
Висина: 350 mm, 13-7/8″
Волумен: 1500 ccm, 52-7/8 oz

Дополнителни Информации

Type:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL BLACK TIE AMADEO DECANTER”

Your email address will not be published. Required fields are marked *