RIEDEL, FATTO A MANO CABERNET/MERLOT GLASS

15.600 ден

СЕТ ОД 6 ЧАШИ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

Out of stock

SKU: 9006206528585 Категории: ,

Чашата за Каберне е совршена за вина со полно тело, комплексни црвени вина кои се богати со танини. Дарежливата големина на оваа чаша овозможува букетот да се развие целосно и да ги изедначи грубите рабови. Го нагласува овошјето, играјќи ги горчливите квалитети на танинот и им овозможува на вината да постигнат баланс. Оваа чаша се произведува со бело кристално стебло за дополнително влијание. Овој пакет содржи една чаша. Завршено со рака и машина за миење садови безбедно. RQ = оваа ставка се доставува како „Квалитет на ресторанот“ што значи дека може да содржи мали несовршености кога се споредуваат со истата ставка во „најдобар квалитет“ и, како таква, се нуди по специјална набавна цена исклучиво за употреба во ресторани.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, FATTO A MANO CABERNET/MERLOT GLASS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *