SOMMELIERS BLACK TIE HERMITAGE, SHIRAZ GLASS

2,740.00 ден

ЕДНА ЧАША СО ЕКСКЛУЗИВНО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

Колекција: Sommeliers Black Tie

Препорачуваме за: Hermitage

Број: 4100/30

Година: 2008

Висина: 265 mm, 10-3/8″

Волумен: 590 ccm, 20-3/4 oz

Оваа Sommeliers Black Tie Hermitage Syrah винска чаша на Ридл била направена во чест на 50-годишнината на колекцијата Riedel Sommeliers. Конципирана на оригинални форми, новата Riedel Sommeliers Black Tie Hermitage Syrah винска чаша е класична и елегантна. Оваа чаша се карактеризира со висока, црна држка и била дизајнирана од експрертите за дегустација на вино, како комплимент на омилените вина.

Самата чаша ги поцртува и нагласува комплексните вински ароми, додека тенката држка ги Ви овозможува да го доцените необично добро избалансираниот вкус. Препорачуваме Riedel Sommeliers Black Tie Hermitage Syrah оваа чаша да се мие со рака.

Riedel Sommeliers Black Tie Hermitage Syrah чашата ја препорачуваме за: Chateauneuf-du-Pape, Grenache, Hermitage red, Mourvedre, Shiraz, Syrah.

Дополнителни Информации

Type

Чаши

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Бидете први што ќе го прегледате “SOMMELIERS BLACK TIE HERMITAGE, SHIRAZ GLASS”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *