THE ‘O’ WINE TUMBLER SYRAH, SHIRAZ GLASS

700 ден

ДВЕ ЧАШИ ВО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА ПАКУВАЊЕ

Out of stock

SKU: 9006206512157 Категории: ,

Чашата Сира е совршена за балансирање на јаките танини и концентрираната овошност типична за црвените вина со средно тело.

Овој облик е развиен помеѓу 1993-та и 1995-та при работилиници за сензорика во главните региони каде е најзастапена оваа сорта. Тој постана облик на чаша со најразновидна употреба во обемот на чаши на РИЕДЕЛ. Со слабо заострен отвор, големиот сад развива интензивни ароми, и демонстрира овошност која исполнува и сладок финиш.

Овој пакет содржи две чаши.
Машински е изработена и безбедна е за машинско миење
Колекција: O-Riedel

Препорачуваме за: Shiraz / Syrah

Број: 0414/30

Година: 2003

Висина: 132 mm, 5-3/8″

Волумен: 620 ccm, 21-7/8 oz

Дополнителни Информации

Type:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “THE ‘O’ WINE TUMBLER SYRAH, SHIRAZ GLASS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *