RIEDEL, HEART TO HEART OAKED CHARDONNAY GLASS

1.070 ден

ДВЕ ЧАШИ ВО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА ПАКУВАЊЕ

20 in stock

SKU: 9006206516377 Категории: ,

Чашите за зреено Шардоне се совршени за да се открие интензитетот на белите вина со полно тело, вклучувајќи ги и повеќеслојните ароми на виното. Со поголем волумен, широката чинија со отворен отвор му овозможува на богатиот букет да развие прекрасен разновиден спектар на ароми, нагласувајќи го финесот, додека го минимизира ризикот белите вина да станат прецентрирани во побогат стил. Овој пакет содржи две чаши. Безбедно машинско производство и машинско миење садови.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, HEART TO HEART OAKED CHARDONNAY GLASS”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *