RIEDEL, HIGH PERFORMANCE PINOT NOIR BLACK GLASS

3.600 ден

ЕДНА ЧАША СО ЕКСКЛУЗИВНО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

4 in stock

SKU: 9006206215829 Категории: ,

The New World Pinot Noir е совршен за поддршка на балансирањето на фрагилноста и свежата компактна овошност на лесните вина од Новиот свет. Создадени за време на неколку работилници од производители од Орегон, САД, обликот на лале и малку проширениот отвор ја потенцираат неодоливата сладост, додека совршено ја балансираат киселоста и го пригушуваат алкохолот, за да се создаде совршена слика за виното. Оваа чаша е исто така добро прилагодена за прикажување на ароматиката на Розе Шампањ. Именувана е High Performance поради нејзиниот дизајн и функционалност, со високи 32,5 см дршки за крајна елеганција. Овие чаши го карактеризираат иконското оптичко влијание првпат објавено во серијалот RIEDEL Performance, кое дава подобро ароматично искуство. High Performance чашите се уникатни уметнички дела кои на секое поставување, забава или вечера, му даваат ексклузивен допир. Овој производ има долга црна кристална дршка. Овој пакет содржи една чаша. Финиширана е со рачно производство и безбедна е за машинско миење.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, HIGH PERFORMANCE PINOT NOIR BLACK GLASS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *