RIEDEL SUPERLEGGERO BORDEAUX GRAND CRU

3.500 ден

ЧАША ВО ПОСЕБНО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

Out of stock

SKU: 9006206214242 Категории: ,

Bordeaux Grand Cru чашата е совршена за комплексни црвени вина со полно тело и со високо ниво на танини. Овој облик на чаша беше еден од оригналните ‘wine friendly’ чаши дизајнирани од 9-тата генерација Cluas J. RIEDEL. Големината на чашата дозволува букето да се развие целосно и ја скротува грубоста. Ги потенцира овошните, минимизирајќи ги горчливите карактеристики на танините, и дозволува вината да постигнат баланс. Пакетот содржи единечна чаша. Рачно е изработена и безбедно е да се користи во машина за перење садови.

Дополнителни Информации

Type:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL SUPERLEGGERO BORDEAUX GRAND CRU”

Your email address will not be published. Required fields are marked *