RIEDEL, MAX CHAMPAGNE GLASS

1.000 ден

ЕДНА ЧАША СО ЕКСКЛУЗИВНО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

Out of stock

SKU: 9006206320073 Категории: ,

Чашата за шампањ е совршена за лесни, свежи, суви шампањи. Обликот ја нагласува свежата овошност на виното додека ја скротува неговата висока киселост и ги изразува карактеристичните ароми на црвено овошје и на борово дрво. Ова е идеална чаша од која можете да уживате во типично суво розе вино. Овој пакет содржи една чаша. Машински е произведена и безбедна е за миење во машина.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, MAX CHAMPAGNE GLASS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *