RIEDEL, MAX RIESLING GLASS

1.000 ден

ЕДНА ЧАША СО ЕКСКЛУЗИВНО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

Out of stock

SKU: 9006206320059 Категории: ,

Ризлинг чашата  е совршена за балансирање на висока киселост и остатокот на шеќер во белите вина кои се овошно ориентирани. Оваа форма ја претставува чашата за за бело вино за најразновидна употреба во обемот на чаши на Риедел. Таа помага во балансирањето на свежиот карактер и компонентите на висока минералност, потенцирајќи ги прекрасните овошни ароми. Овој пакет содржи една чаша. Машински е произведена и безбедна е за машинско миење.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, MAX RIESLING GLASS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *