RIEDEL, ‘O’ OAKED CHARDONNAY GLASS

800 ден

ДВЕ ЧАШИ ВО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА ПАКУВАЊЕ

6 in stock

SKU: 9006206512171 Категории: ,

Чашата за зреено Шардоне е совршена за да се открие интензитетот на белите вина со полно тело, вклучувајќи ги и повеќеслојните ароми на виното. Со поголем волумен, садот со широк отвор му овозможува на богатото буке да развие прекрасен разновиден спектар на ароми, нагласувајќи ја финесата, а притоа минимизирајќи го ризикот белите вина од побогат стил да станат прекоцентрирани. Овој пакет содржи две чаши. Машински се производени и безбедни се за машинско миење.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, ‘O’ OAKED CHARDONNAY GLASS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *