RIEDEL VERITAS OLD WORLD PINOT NOIR

1.770 ден

ДВЕ ЧАШИ ВО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА ПАКУВАЊЕ

16 in stock

SKU: 9006206522743 Категории: ,

Old World Pinot Noir чашата е совршена за црвени вина со лесно тело со висока киселост и умерени танини. Чашата го потенцира богатиот овошно-ориентиран карактер и ја смирува високата киселост на виното. Садот во форма на лале ги доловува сите нијанси на аромата на виното. Пакетот содржи две чаши. Машински изработена и безбедна да се користи во машина за перење садови.

Дополнителни Информации

Type:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL VERITAS OLD WORLD PINOT NOIR”

Your email address will not be published. Required fields are marked *