RIEDEL VERITAS OAKED CHARDONNAY

1.580 ден

ДВЕ ЧАШИ ВО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА ПАКУВАЊЕ

22 in stock

SKU: 9006206522750 Категорија:

Oaked Chardonnay чашата е совршена за откривање на интензитеот на белите вина со полно тело, вклучувајќи ги вината со повеќеслојни ароми. Со поголем волумен, садот со широк отвор дозволува богатото буке да го развие неговиот прекрасно разновиден спектар на ароми, потенцирајќи ја финесата додека го минимизира ризикот од тоа белите вина со побогат стил да станат преконцентрирани. Овој пакет содржи две чаши. Машински е изработен и безбеден да се користи во машина за перење садови.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL VERITAS OAKED CHARDONNAY”

Your email address will not be published. Required fields are marked *