RIEDEL VERITAS VIOGNIER/CHARDONNAY

1.580 ден

ДВЕ ЧАШИ ВО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА ПАКУВАЊЕ

20 in stock

SKU: 9006206522774 Категории: ,

Viognier и Chardonnay чашата е совршена за да се дозволи белото вино да ја изрази својата свежина, зачинетост и минерален карактер. Чашата е дизајнирана така што ниската киселост на сортата Viognier се пренесе на начин кој ги изнесува алкохолот и богатиот вкус на виното. Обликот ја потенцира неговата кадифена, лесна структура потенцирајќи го овошјето и обезбедувајќи долг, балансиран финиш. Овој пакет содржи две чаши. Машински е изработена и безбедно е да се користи во машина за перење садови.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL VERITAS VIOGNIER/CHARDONNAY”

Your email address will not be published. Required fields are marked *