RIEDEL VERITAS CABERNET/MERLOT

1.580 ден

ДВЕ ЧАШИ ВО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА ПАКУВАЊЕ

3 in stock

SKU: 9006206522729 Категории: ,

Каберне чашата е совршена за комплексни црвени вина, со полно тело, со висока количина на танини. Големината на чашата дозволува букето да се развие целосно и ги изедначува грубите аспекти. Ги потенцира овошните, минимизирајќи ги горчливите квалитети на танините, и дозволува виното да постигне баланс. Овој пакет содржи две чаши. Машински се изработени и безбедно е да се користат во машина за перење садови.

Дополнителни Информации

Type:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL VERITAS CABERNET/MERLOT”

Your email address will not be published. Required fields are marked *