RIEDEL, PERFORMANCE TASTING SET

3.300 ден

ЧЕТИРИ ЧАШИ ВО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА ПАКУВАЊЕ

Out of stock

SKU: 9006206530069 Категории: ,

Овој сет содржи 4 парчиња РИЕДЕЛ: Каберне / Мерло, Совињон Бланк, Пино Ноар и Шардоне. Обликот на чашата Каберне / Мерло ги прикажува највисоко структуираните црвени вина во сета своја сложеност и финост. Обликот на чашата за Совињон Бланк ја покажува комбинацијата на овошје и киселост совршено избалансирана на непцето, давајќи хармонично искуство со вкус. Обликот на чашата за Пино Ноар го поддржува вкусот на слива на овие сензуални црвени вина. Големината на чашата за Шардоне овозможува простор за богатиот букет да го развие својот извонредно разновиден спектар на ароми, а притоа да го минимизира ризикот да станат концентрирани. Претставата е прва серија за вино „РИЕДЕЛ“ досега која има одлични чаши со светло оптичко влијание, што не само што додава пријатен визуелен аспект во чашата, туку и ја зголемува површината на внатрешната површина. Сите чаши РИЕДЕЛ се безбедни за миење во машина за садови.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, PERFORMANCE TASTING SET”

Your email address will not be published. Required fields are marked *