RIEDEL, SOMMELIERS CHIANTI CLASSICO/ RIESLING GRAND CRU

1.760 ден

ЕДНА ЧАША СО ЕКСКЛУЗИВНО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

10 in stock

SKU: 9006206211876 Категории: ,

Чашата Ризлинг е совршена за балансирање на високата киселост и резидуалниот шеќер на белите овошни вина. Оваа форма на чаша за бело вино е за најразновидна намена во обемотна чаши на RIEDEL. Таа помага да се балансираат свежиот карактер и високо минералните компоненти, нагласувајќи ги прекрасните ароми на овошје.

Сомелиерс е првата колекција на чаши во светот наменета за вино и претставува револуција во дизајнот создадена од Клаус R. РИДЕЛ (9-та генерација). Тоа класа на чаши се придржува до принципот на формата ја следи форма на Баухаус, по формата, бидејќи Клаус Р. РИДЕЛ откри дека одредени вина покажуваат поголема длабочина и подобра балансираност кога се уживаат во одредени облици. Тенко изработена и неукрасена, Сомелиерс беше почеток на доминацијата на РИЕДЕЛ на глобалниот пазар на чаши за вино.

Ова пакување содржи едно парче.

Рачно изработено и безбедно за миење садови.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, SOMMELIERS CHIANTI CLASSICO/ RIESLING GRAND CRU”

Your email address will not be published. Required fields are marked *