RIEDEL, SUPERLEGGERO BORDEAUX CHAMPAGNE WINE GLASS

2.480 ден

7 in stock

SKU: 9006206912612 Категории: ,

Чашите за шампањ се совршени за развивање и прикажување комплексни карактеристики на шампањ. Оваа чаша овозможува широк спектар на ароматика. За разлика од цилиндричниот дизајн, дизајнот во форма на јајце клетка овозможува сложените слоеви да растат и засилат, а поголемиот дијаметар на раб овозможува да се ослободат на начин што не се постигнува со тесно стакло. Стаклото исто така вклучува и „пенлива точка“ за да помогне во формирањето на меурчиња од шампањ. Овој пакет содржи една чаша. Безбедно рачно изработена и машинско миење садови.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, SUPERLEGGERO BORDEAUX CHAMPAGNE WINE GLASS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *