RIEDEL, VERITAS CABERNET/MERLOT PAY 6 GET 8

6.500 ден

3 in stock

SKU: 9006206524259 Категории: ,

Чашата за Каберне е совршена за вина со полно тело, комплексни црвени вина кои се богати со танини. Дарежливата големина на оваа чаша овозможува букетот да се развие целосно и да ги изедначи грубите рабови. Го нагласува овошјето, играјќи ги горчливите квалитети на танинот и им овозможува на вината да постигнат баланс. Овој пакет нуди осум чаши. Безбедно машинско производство и машинско миење садови.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, VERITAS CABERNET/MERLOT PAY 6 GET 8”

Your email address will not be published. Required fields are marked *