RIEDEL, VERITAS CHAMPAGNE WINE GLASS PAY 6 GET 8

6.500 ден

4 in stock

SKU: 9006206524310 Категории: ,

Чашата за шампањ е совршена за развивање и прикажување комплексни карактеристики на шампањ. Оваа чаша овозможува широк спектар на ароматика да се расплетува. За разлика од дизајнот на флејта, дизајнот во форма на јајце овозможува сложените слоеви да растат и засилат, а поголемиот дијаметар на раб овозможува да се ослободат на начин што не се постигнува со тесно стакло. Стаклото исто така вклучува и „пенлива точка“ за да помогне во формирањето на меурчиња од шампањ. Овој пакет нуди осум чаши. Безбедно машинско производство и машинско миење садови.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, VERITAS CHAMPAGNE WINE GLASS PAY 6 GET 8”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *