RIEDEL VINUM WINE TASTING SET

2.552 ден

9 in stock

SKU: 90062065132152 Категории: ,

Овој сет за дегустација содржи 4 парчиња од Винум колекцијата: Cabernet Sauvignon/Merlot (Bordeaux), Sauvignon Blanc/Dessertwine, Pinot Noir (Burgundy red) и Oaked Chardonnay/Montrachet. Класичниот машински изработен сет со чаши за дегустирање на вино од востановената колекција на чаши Винум треба да биде дел од основната опрема на секој софистициран љубител на вино. Cabernet Sauvignon/Merlot (Bordeaux) чашата, на пример, маестрално ги прикажува структурираните црвени вина со сета нивна комплексност и финеси.

Дополнителни Информации

Type:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL VINUM WINE TASTING SET”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *