Riedel Veritas New World Pinot Noir – 1/2

1.520 ден

SKU: 9006206522798 Категорија:

Чашата од Новиот Свет за Pinot Noir, Nebbiolo и Rosé Champagne од колекцијата чаши со мала тежина RIEDEL Veritas, нè импресионира со нејзината деликатна форма и се истакнува преку нејзиниот фокус на вината од новиот свет. Оваа чаша овозможува букето да се развие во целост, максимизирајќи ги овошните вкусови со прецизно насочување на протокот кон предниот дел на непцето. RIEDEL VERITAS го комбинира шармот на рачно направена чаша со конзистентната точност што само чаша направена од машина може да ја постигне. Сите RIEDEL чаши е безбедно да се мијат во машина за миење садови.

Дополнителни Информации

Тежина 0.5 kg

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “Riedel Veritas New World Pinot Noir – 1/2”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *