RIEDEL VERITAS CHAMPAGNE WINE GLASS

1.580 ден

СЕТ ОД 2 ЧАШИ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

14 in stock

SKU: 9006206522866 Категории: ,

Champagne Wine Glass е совршена за развивање и прикажување на комплексните карактеристики на шампањот. Оваа чаша дозволува да се открие широк спектар на ароми. За разлика од цевковидниот, јајцевидниот дизајн дозволува комплексните слоеви да растат и да се интензивираат, и поголемиот дијаметар на работ овозможува тие да се ослободат на начин кој не може да се постигне со потесна чаша. Чашата исто така вклучува и ‘точка на пенливост’ која помага на формирањето на меурчињата на шампањот. Овој пакет содржи две чаши. Машински се изработени и безбедено е да се користат во машина за перење садови.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL VERITAS CHAMPAGNE WINE GLASS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *