RIEDEL VERITAS OLD WORLD SYRAH

1.580 ден

СЕТ ОД 2 ЧАШИ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

18 in stock

SKU: 9006206522781 Категории: ,

Old World Syrah  чашата е совршена за балансирање на овошните и зачински ароми, и грубите танини кои често можат да се најдат во црвените вина со средно тело. Потенцираниот јајцевиден сад ги изразува меките овошни, земјени карактеристики и го истакнува долгиот соленкаст финиш. Овој пакет содржи две чаши. Машински е изработен и безбеден за користење во машина за перење садови.

Дополнителни Информации

Type:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL VERITAS OLD WORLD SYRAH”

Your email address will not be published. Required fields are marked *