RIEDEL, VERITAS RED WINE TASTING SET

2.750 ден

СЕТ ОД 3 ЧАШИ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

2 in stock

SKU: 9006206522996 Категории: ,

Овој сет содржи 3 парчиња RIEDEL Veritas: Merlot / Cabernet, New World Pinot Noir и Old World Syrah. Чашата за Merlot / Cabernet ги прикажува највисоко структуираните црвени вина во целата нивна сложеност и финост. Чашата на Новиот свет Пино Ноар овозможува букетот целосно да се развива, ги максимизира овошните вкусови со насочување прецизен проток кон предното непце. Чашата „The Old World Syrah“ е дизајниранa да ги испорачува класичните ароми на тост и црни маслинки, кои се типични за вина направени од сортата Сира. Незабележаниот комплет за дегустација на црвено вино направено од колекцијата за стакло со мала тежина RIEDEL Veritas треба да биде дел од основната опрема на секој софистициран љубител на црвено вино. Сите чаши РИЕДЕЛ се безбедни за машинско миење.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL, VERITAS RED WINE TASTING SET”

Your email address will not be published. Required fields are marked *