RIEDEL VERITAS RIESLING/ZINFANDEL

1.770 ден

СЕТ ОД 2 ЧАШИ, ЦЕНА ЗА КОМПЛЕТ

4 in stock

SKU: 9006206522767 Категории: ,

Riesling чашата е совршена за балансирање на високата киселост и резидуалниот шеќер на овошно-ориентираните бели вина. Овој облик ја претставува најразновидната чаша за бело вино во спектарот на RIEDEL. Помага да се балансира свежиот карактер и високите минерални компоненти, истакнувајќи ги прекрасните овошни ароми. Овој пакет содржи две чаши. Машински се изработени и безбедни за миење во машина за перење садови.

Дополнителни Информации

Type:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL VERITAS RIESLING/ZINFANDEL”

Your email address will not be published. Required fields are marked *