RIEDEL VINUM CABERNET SAUVIGNON/MERLOT (BORDEAUX)

1.550 ден

Out of stock

SKU: 9006206512119 Категории: ,

Cabernet чашата е совршена за комплексни црвени вина со полно тело кои имаат високо ниво на танини. Големината на оваа чаша дозволува букето целосно да се развие, и ги скротува грубите ноти. Ги потенцира овошните тонови, минимизирајќи ги горчливите карактеристики на танинот, и дозволува виното да постигне балансираност. Овој пакет содржи две чаши. Изработена е машински и безбедна е за миење во машина за перење садови.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDEL VINUM CABERNET SAUVIGNON/MERLOT (BORDEAUX)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *