RIEDELL VINUM OAKED CHARDONNAY/ MONTRACHET GLASS

1.550 ден

ДВЕ ЧАШИ ВО ПАКУВАЊЕ, ЦЕНА ЗА ПАКУВАЊЕ

1 in stock

SKU: 9006206513895 Категории: ,

Чашата за зреено Шардоне е совршена за да се открие интензитетот на белите вина со полно тело, вклучувајќи ги и повеќеслојните ароми на виното. Со поголем волумен, широкиот отвор му овозможува на богатото буке да развие прекрасно разновиден спектар на ароми, нагласувајќи ја финесата, а  минимизирајќи го ризикот белите вина од побогат стил да станат преконцентрирани. Овој пакет содржи две чаши. Машински произведени и безбедни за машинско миење.

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “RIEDELL VINUM OAKED CHARDONNAY/ MONTRACHET GLASS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *