SANDARA, WINE MOJITO SPARKLING, 0.75L

390 ден

Категории: ,

Совршена комбинација на вкусови и култури. Единствено искуство, подготвено веднаш за конзумирање. Ароматизирано пенливо вино кое го спојува карипскиот вкус на мохитото со традицијата на виното. Уживајте во аромите на нане и лимета со овој освежителен пијалок на база на бело вино од селектирано грозје.
Ова пенливо вино прикажува широк спектар на ароми на цитрус и зелено јаболко со освежителни допири од нане и мента. Kарипска свежина што ќе ве остави запрепастени.
Совршено освежување за вашите забави.

Алкохол: 8% VOL

Дополнителни Информации

% алкохол:

Земја:

Странски Винарии:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “SANDARA, WINE MOJITO SPARKLING, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *