SKOVIN, PINOT NOIR 2019, 0.75L

720 ден

11 in stock

SKU: 5310098001328 Категории: ,

Виното од Пино е со сјајна, жива, светлоцрвена боја, во која е присутен спектар на црвени нијанси од светлорубин до нежни портокалови нијанси.

На мирис превладуваат овошните ароми на вишна, малина, црвена рибизла.

На вкус ова вино е лесно, хармонично, свежо, но истовремено и богато со екстракт.
Може да се консумира со разни јадења од месо, па дури и со појаки јадења од темно месо, но исто така и со десерти како чоколадна торта, раванија. Се служи на температура од 18 до 20 степени.

Дополнителни Информации

Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “SKOVIN, PINOT NOIR 2019, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *