SKOVIN, TEMJANIKA 2019, 0,75L

330 ден

Out of stock

SKU: 5310098001571 Категории: ,

Бело суво вино, кое се одликува со зеленкаста боја. Поседува комплексни овошни ароми, како и ароми на бозел, босилек и темјан. На вкус е овошно, свежо и хармонично, со богат екстракт. Се служи на температура 8 – 10ºС, најдобро е да се комбинира со десерти и тоа со чоколадни торти со преливи од ситно зрнесто овошје. Може да се служи и како аперитив, лесно комбинирано со суво овошје и јаткaсто овошје.

Дополнителни Информации

Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “SKOVIN, TEMJANIKA 2019, 0,75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *