SOUMAH WINERY, HEXHAM SINGLE VINEYARD SYRAH 2020, 0.75L

1.980 ден

Категории: ,

Темно виолетово-црвена боја. На нос многу темно овошје како црни цреши и сливи, темјанушки, бибер и билки, по што до израз доаѓаат повеќе зачадени ноти на дрво, тутун. Доста моќен стил со убав дрвенест допир кој целосно го носи плодот. Долг, интензивен и избалансиран финиш.

 

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:
Берба:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “SOUMAH WINERY, HEXHAM SINGLE VINEYARD SYRAH 2020, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *