TENUTA SANTA ANNA, PROSECCO ROSE DOC MILLESIMATO BRUT

690 ден

SKU: 010000000075 Категории: , ,

Глера и Пино Ноар, два безвременски класици, се среќаваат во пенливо вино со букет бели рози и црвени плодови: ~пролет во чаша~

ГРОЗЈЕ Глера, Пино Неро
ПРИНОС НА ГРОЗЈЕ Глера: 180 квинтали/хектар
Пино Неро: 100 квинтали/хектар

ПОДАТОЦИ ЗА АНАЛИЗА Алкохол 11% том.
ПОТЕНЦИЈАЛ ЗА СТАРЕЕ 2 години

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “TENUTA SANTA ANNA, PROSECCO ROSE DOC MILLESIMATO BRUT”

Your email address will not be published. Required fields are marked *