TENUTE ROSSETTI, POGGIO CIVETTA CHIANTI CLASSICO 2017, 0.75L

1.130 ден

SKU: CHIANTIPOGGI Категории: ,

Брилијантна рубин црвена боја. На носот мирисите се на цреши, црвени сливи, ливчиња од роза. На непцето, виното е полно тело покажувајќи одлична структура со цврсти, интегрирани танини и многу зачин на долгиот финиш.
НАЈДОБРО СЕ ПОСЛУЖУВА СО: Идеално со црвено месо на скара,
ВИНАР: Елизабета Матеини
ТЕМПЕРАТУРА НА ПОСЛУЖУВАЊЕ: 18°C

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:
Берба:

Сорта:

, ,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “TENUTE ROSSETTI, POGGIO CIVETTA CHIANTI CLASSICO 2017, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *