TIKVEŠ WINERY, ALEXANDRIA CUVÉE ROSE 0.75l

450 ден

SKU: ТИКВЕШ ALEXANDRO Категории: , ,

Александрија куве розе е суво розе вино, купажа од од сортите пино ноар, мерло и каберне совињон. Се одликува со боја на лосос и со нежни мириси на роза, крушка, зрели праски и малини. На вкус освежително, со балансирани киселини и комплексни ароми на цреши и грејпфрут, со нежни ноти на портокал.

Идеално е во комбинација со лесни медитерански салати, риба на скара и рижото со морски плодови.

Температура на служење 10-12°C.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

, ,

% алкохол:

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “TIKVEŠ WINERY, ALEXANDRIA CUVÉE ROSE 0.75l”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *