DOMAINE BELA VODA, BELA VODA RED 0.75l

1.990 ден

Out of stock

SKU: ТИК.БЕЛА ВОДА Ц Категории: ,

Ова вино потекнува од подрачјето Бела Вода, кое е составено од глинени почви со мека медитеранска клима, за да понуди спој на сортите вранец и плавец, карактеристични по аромата на какао и темно шумско овошје, како и богата овошна структура.

Виното најдобро се спарува со месо од срна, елен во сос од шумски плодови, фазан или бут од дива свиња и се послужува на температура од 16 до 18°C.

 

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

,

% алкохол:

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “DOMAINE BELA VODA, BELA VODA RED 0.75l”

Your email address will not be published. Required fields are marked *