DOMAINE LEPOVO, CHARDONNAY 0,75l

2.250 ден

SKU: ТИК.ЛЕПОВО ШАРД Категории: ,

Суво бело вино со светложолта боја, проткаено со зеленикави нијанси. Се одликува со интензивни ароми на липа, бадеми, печени лешници и диња, а на вкус е хармонично со полно тело, со ноти на путер и тост и има интензивна и долга завршница.

Се послужува на температура од 12-13°C и го препорачуваме во комбинација со јастог, бранцин во кремаст сос, мисирка со тартуфи, пастрмка со бадеми или зрел овчи кашкавал.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

% алкохол:

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “DOMAINE LEPOVO, CHARDONNAY 0,75l”

Your email address will not be published. Required fields are marked *