TIKVEŠ WINERY, CHARDONNAY SPECIAL SELECTION 0,75l

425 ден

SKU: ТИКCHARDONNAY SS Категории: ,

Суво бело вино со интензивна прозрачна златно-жолта боја, со арома на цитрон, ананас, банана и диња. Се одликува со полно тело и со долга и елегантна свежа завршница. Одлично оди со бело месо на скара, мисирка, бела риба, тестенини или свинско месо во крем сос.

Температура на служење 10-12°C.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

Македонски винарии:

Земја:

Регион:

Стил:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “TIKVEŠ WINERY, CHARDONNAY SPECIAL SELECTION 0,75l”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *