CHÂTEAU DE GOURDON, FONTAINE DU SUD, 0.75l

1.000 ден

SKU: ТИКВЕШ001 Категории: ,

Белото вино Fontaine du Sud е идеално балансирана купажа од сортите Grenache Blanc, Clairette, Roussanne, Marsanne и Viognier. Се одликува со средно тело и изразена ароматика, во која доминираат цитрусни ароми и ноти од суви цветови на мандарина и кајсија. Во вкусот се чувствува влијание на кора од портокал и бела праска. Ваквите карактеристики на ова вино му даваат изразена свежина, што го прават идеален придружник на топлите денови.

Се сервира на температура од 10 до 12°C.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

, , ,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHÂTEAU DE GOURDON, FONTAINE DU SUD, 0.75l”

Your email address will not be published. Required fields are marked *