TIKVEŠ WINERY, VRANEC LUDA MARA 0.75l

599 ден

SKU: ТИК.СС ВРАНЕЦ Категории: , ,

Оваа домашна сорта открива земјен, остар овошен мирис на шипка, малина, како и комбинација од слатки зачини како ванила, цимет, следени со нота на чоколадо. На вкус се чувствува раскошно овошје, има средно до полно тело и зрели танини со суптилен интензитет. Доаѓа од 30 до 60-годишни стари винови лози од вранец. Одлично се комбинира со печено месо, јагнешко, телешко или свинско, а се служи на температура од 16°C до 18°C.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

% алкохол:

Македонски винарии:

Регион:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “TIKVEŠ WINERY, VRANEC LUDA MARA 0.75l”

Your email address will not be published. Required fields are marked *