TIKVEŠ WINERY, LOZOVA RAKIJA VS, 0.7L

750 ден

SKU: ТИКВЕШРАКИЈАУС Категорија:

Ексклузивен спој на традиција, искуство и иновација. Македонскиот премиум пијалак, ексклузивната ракија VS претставува хармонија на интензивен вкус и елеганција. Добиена е со внимателно одбрана комбинација на долго одлежани дестилати во дабови буриња. Ќе ве плени со комплексното и богато тело, аромите на какао и чоколада и уникатниот вкус со долг и нежен финиш.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Македонски винарии:

Регион:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “TIKVEŠ WINERY, LOZOVA RAKIJA VS, 0.7L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *